Milyen gyógyszerekkel segíthetjük a gyógyulásunkat, ha koronavírussal fertőződtünk meg? Ebben próbálunk meg segíteni olvasóinknak.
A tesztelést és az orvost semmi és senki sem helyettesíti, ezt előre szeretném leszögezni. Tehát az első, amit magadért megtehetsz, hogy nem te állapítod meg magadról, hogy koronavírusos lettél-e, és a kezelésedet sem pusztán internetes információkra, hanem szakorvosi tanácsokra alapozod.
Éppen ezért fontos hangsúlyozni, hogy nem kezelési tervet írok neked, hanem megosztom azokat az információkat, amelyeket egy tüdőgyógyász szakorvos adott. A cikk célja pedig nem az, hogy erre alapozd a kezelésed, hanem az, hogy tudd, miket érdemes megkérdezned a téged kezelő orvostól.
A szervezeted hasznos lehet feltölteni C- és D-vitaminnal, valamint érdemes lehet cinket szedni. (1) Ezek ajánlott mennyiségéről gyógyszerészt vagy orvost kérdezz meg.
A koronavírus lázzal járhat. Ha ez így van, akkor lehetőleg ne menjen 38 fok fölé, ezért lázcsillapító (2) lehet szükséges. Amennyiben a láz hosszan tart, megnő a bakteriális felülfertőződés veszélye. Ezért antibiotikum szedése (3) lehet javasolt, erről megint a kezelőorvost kell megkérdezni.
A köhögés csillapítására köhögéscsillapítót lehet szedni. (4) A nyákoldásra köptető ajánlott. (5)
Végül bizonyos betegségek esetében érdemes lehet a véroxigénszintet monitorozni. Ezt egy pulzoximéter (6) nevű – már kb. 5 ezer forinttól elérhető – készülék segítségével magunk is megtehetjük, de fontos, hogy mivel nem orvosi eszközről van szó, az eredményeket ennek megfelelően kezeljük. A normál érték 96% és 100% között van, amennyiben ez alá csökken a mért érték, érdemes orvosnál tájékozódnunk.
A lista
- C-vitamin (napi ajánlást ne lépd túl)
- D-vitamin (napi ajánlást ne lépd túl)
- Cink (napi ajánlást ne lépd túl)
- Lázcsillapító (típusáról kérdezd meg orvosod)
- Köptető (típusáról kérdezd meg orvosod)
- Köhögéscsillapító (típusáról kérdezd meg orvosod)
- Antibiotikum (orvosi javallatra)
- Pulzoximéter
A tünetek rosszabbodása esetében érdemes azonnal orvoshoz fordulnunk. Szóval vigyázzatok magatokra és egymásra is! Maszkot fel, kezeket fertőtleníteni!
A humor helye
Humorérzékünk megőrzése minden körülmények között fontos. Ezért a fenti ajánlást bátran kiegészítheted a következőkkel:
- Bármilyen homeopátiás szer (a vizsgálatok szerint mindegyik ugyanolyan hatásos)
- Vaníliaillatú füstülő (ha nincs, jó a menta is)
- Buddha-szobor pocakjának körkörös simogatása az óramutató járásával ellenkező irányban
Nagyon fontos azonban, hogy ezen utóbbi módszerek csak akkor hatnak, ha az orvos által előírt kezelésekkel együtt alkalmazzák őket. Más esetben a különböző rezgések nem kerülnek szinkronba egymással.
További ajánlott cikkünk: Az immunrendszer nem bicepsz